*Ancient Coins. Monete italiane. Coins and Medals of the World. Auction 51. 1st June 1994
- 1994
- Spink Taisei
- Spink Taisei
- in-4°
- Reliure
83 p., 1222 lots la plupart illustrés en n/b, 1 pl. coul. Inv. Th 512